fot. PAP/EPA

Izrael: W Tel Awiwie policja również użyła armatek wodnych wobec demonstrantów

Policja konna i armatki wodne zostały wysłane w czwartek na autostradę Ajalon, przebiegającą przez centrum Tel Awiwu, w celu rozpędzenia protestów przeciwko reformie sądownictwa w Izraelu – poinformował portal Times of Israel. Wcześniej siły bezpieczeństwa użyły armatek wodnych wobec demonstrujących w Hajfie.

Setki protestujących w Tel Awiwie wymachuje flagami Izraela, wznosi okrzyki i odmawia zejścia z autostrady, która została przez nich zablokowana. Policjanci na koniach próbują otoczyć demonstrantów, a strumienie wody są używane do spychania ludzi z jezdni – opisuje portal.

Times of Israel zamieścił zdjęcie na Twitterze, na którym widać tłum oblewany wodą.

Policja przekazała, że zatrzymała lub aresztowała w samym Tel Awiwie 26 osób z powodu zakłócania porządku publicznego.

W Izraelu trwa „dzień paraliżu”, czyli kolejne, masowe protesty przeciwko reformie sądownictwa, zakładającej m.in. zwiększenie kontroli rządu nad procesem wyborów sędziów Sądu Najwyższego, a także możliwość uchylania orzeczeń tego sądu większością 61 głosów w 120-osobowym parlamencie.

W całym kraju zaplanowano na czwartek 150 demonstracji.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl