Ivanka Trump zastąpiła ojca przy stole obrad szczytu G20

Ivanka Trump, córka prezydenta USA Donalda Trumpa, zastąpiła go dziś przy stole obrad podczas sesji roboczej szczytu G20 w Hamburgu – podała AFP, powołując się na inne delegacje rządowe. W Białym Domu ma ona status doradcy.

Informację pierwsza przekazała na Twitterze Swietłana Łukasz, przedstawicielka Rosji przy G20.

„Ivanka towarzyszy prezydentowi Trumpowi” – napisała najpierw Swietłana Łukasz, po czym 20 minut później dodała: „I zastępuje go przy stole G20, kiedy on poszedł na spotkania bilateralne”.

Na dowód zamieściła zdjęcie, na którym widać Ivankę Trump przy stole obrad wraz m.in. z niemiecką kanclerz Angelą Merkel, prezydentem Chin Xi Jinpingiem, brytyjską premier Theresą May i prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem.

Inne delegacje potwierdziły, że w sobotę Ivanka Trump zastąpiła prezydenta podczas obrad G20, które trwają od piątku.

AFP przypomina, że podczas niedawnej wizyty Ivanki Trump w Niemczech, jej status skrytykował szef niemieckiej dyplomacji Sigmar Gabriel.

Mieszanie polityki z rodziną i biznesem przypomina raczej nepotyzm i byłoby u nas nie do pomyślenia” – powiedział Sigmar Gabriel.

Ivanka Trump za pracę w Białym Domu nie pobiera wynagrodzenia. Jednym z najważniejszych doradców obecnego prezydenta USA jest także jej mąż Jared Kushner, czyli zięć Trumpa, podobnie jak on były przedsiębiorca budowlany.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl