fot. pixabay.com

IMGW: Silny deszcz z burzami na południowym wschodzie kraju; intensywny deszcz w 10 województwach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia trzeciego i drugiego stopnia przed silnym deszczem z burzami w południowo-wschodniej Polsce. Dodatkowo IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu w 10 województwach.

Dziś  IMGW wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia przez silnym deszczem z burzami dla województwa podkarpackiego oraz wschodniej części woj. małopolskiego. Według prognoz wysokość opadu może wynieść miejscami od 80 mm do 100 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 80 km/h, które wystąpią głównie w ciągu dnia. Lokalnie możliwy jest grad. Alert trzeciego stopnia obowiązuje dziś od godz. 15.00 do jutra do godz. 10.00.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przez silnym deszczem z burzami zostały z kolei wydane dla południowej części woj. lubelskiego oraz centralnej części woj. małopolskiego. W tych regionach prognozowane są opady deszcze od 40 mm do 60 mm, miejscami do 80 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 80 km/h.

IMGW wydało również ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu dla dziesięciu województw. Alertem drugiego stopnia objęte zostało województwo podlaskie, śląskie, świętokrzyskie, lubelskie, mazowieckie oraz wschodnia i centralna część woj. łódzkiego i woj. warmińsko-mazurskiego oraz zachodnia część woj. małopolskiego. Z kolei ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują w woj. opolskim, wschodniej części woj. dolnośląskiego oraz zachodniej części woj. łódzkiego.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza natomiast możliwość wystąpienia dużych strat materialnych oraz zagrożenie zdrowia i życia. Z kolei ostrzeżenie trzeciego stopnia oznacza, że mogą wystąpić groźne zjawiska meteorologiczne powodujące bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof, a także zagrożenie życia.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl