fot. PAP/Tytus Żmijewski

IMGW: przymrozki niemal w całym kraju; w górach śnieg

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek po południu ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami. Alerty obowiązują w całym kraju, z wyjątkiem północnych powiatów woj. zachodniopomorskiego, gdzie będzie silnie wiało. Instytut przewiduje także, że w górach i na południu kraju spadnie śnieg.

Przymrozki pojawią się we wszystkich województwach. Prognozuje się, że temperatura będzie wahać się od -1 do -5 st. C, a przy gruncie miejscami może spaść do -6 st. C.

Ponadto IMGW ostrzega, że w woj. śląskim, małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim przymrozkom mogą towarzyszyć również burze i oblodzenie, z kolei w woj. lubelskim burze z gradem, a w woj. pomorskim i na północy woj. zachodniopomorskiego – silny wiatr.

IMGW ostrzega również, że na południu kraju spadnie śnieg. Poprószy w powiecie żywieckim (woj. śląskie), w powiatach: suskim, nowotarskim, tatrzańskim, nowosądeckim, limanowskim, gorlickim (woj. małopolskie) oraz w powiatach: jasieńskim, krośnieńskim, sanockim, leskim i bieszczadzkim (woj. podkarpackie).

Ostrzeżenie pierwszego stopnia to najłagodniejsze w trójstopniowej skali ostrzeżeń IMGW. Oznacza ono, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. IMGW zaleca śledzenie komunikatów pogodowych.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl