II Korespondencyjny Turniej Miast o Puchar Niepodległości

Przed nami II Korespondencyjny Turniej Miast o Puchar Niepodległości. W pięciu miastach w październiku i listopadzie młodzi ludzie walczyć będą o atrakcyjne nagrody popisując się umiejętnościami sportowymi.

Dzięki specjalnym przelicznikom punktowym dzieci ze wszystkich roczników zbierać będą punkty dla swojego miasta i walczyć o miano „Miasta-Mistrza”. Uczestnicy będą rywalizować w ośmiu konkurencjach m.in. w piłkarskim slalomie zakończonym strzałem, biegu wahadłowym, rzutach do kosza, skoku w dal, czy biegu zwinnościowym „po kopercie”.

– Gwarantujemy świetną zabawę, zdrową rywalizację sportową, pamiątkowy medal i gadżety dla wszystkich uczestników, a także sportowe upominki dla najlepszych oraz puchar i nagrodę dla zwycięskiego miasta. Dodatkowo każdy z turniejów odwiedzi znany sportowiec lub olimpijczyk, który opowie dzieciom o swojej karierze, pokaże dobre strony uprawiania sportu i weźmie czynny udział w sędziowaniu turniejowej rywalizacji – mówił Rafał Wosik, prezes Fundacji Orły Sportu, która jest organizatorem turnieju.

Nad przebiegiem zawodów będą czuwać doświadczeni animatorzy, trenerzy, instruktorzy oraz sędziowie, by dzieci w bezpieczny sposób mogły świetnie się bawić.

– W trakcie zajęć chcemy również przekazać uczestnikom turniejów jak najwięcej treści historycznych związanych z walką o niepodległość Polski oraz bohaterami, którzy o nią walczyli. W trakcie każdego z turniejów odbędzie się sportowa lekcja historii, w trakcie której młodzież pozna sylwetki lokalnych bohaterów oraz ich losy – dodał Rafał Wosik.

W turnieju wezmą udział dzieci i młodzież w wieku 6-15 lat, a w każdym mieście o punkty i wspaniałe nagrody walczyć będzie 100 uczestników. Organizacja zawodów dofinansowana jest przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Fundacja Orły Sportu/radiomaryja.pl/JG

drukuj