Hamas przeprowadził zmasowany ostrzał rakietowy terytorium Izraela

Radykalne ugrupowanie Hamas przeprowadziło w poniedziałek wieczorem zmasowany ostrzał rakietowy Izraela. Odłamki pocisków – prawdopodobnie izraelskich antyrakiet – spadły na niemiecki statek wycieczkowy. Nikt nie ucierpiał.

Według izraelskich mediów, w ciągu godziny Hamas wystrzelił około 60 rakiet i granatów na terytorium Izraela, w promieniu około 40 km od Strefy Gazy. Izraelska armia podała, że wiele pocisków zostało zniszczonych przez jej systemy obrony antyrakietowej.

Tymczasem niemiecka telewizja publiczna ARD poinformowała w nocy z poniedziałku na wtorek, że drobne odłamki, prawdopodobnie izraelskich pocisków antyrakietowych, spadły na niemiecki statek wycieczkowy „Aida Diva”, który wypływał z izraelskiego portu Aszdod, położonego około 30 km na północ od Strefy Gazy. Nie ucierpiał żaden z 2700 pasażerów i członków załogi. Nie stwierdzono także zniszczeń. Wycieczkowiec płynie zgodnie z planem w kierunku Krety.

Od wielu dni Hamas ostrzeliwuje izraelskie terytorium. Izrael odpowiada głównie atakami lotniczymi na cele w Strefie Gazy.

PAP/RIRM

drukuj