pixabay.com

GUS podał dane dot. dynamiki produkcji budowlano-montażowej

Produkcja budowlano-montażowa spadła w styczniu o 6,1 procent, licząc rok do roku – podał Główny Urząd Statystyczny. W relacji do grudnia była niższa o 63,2 procent.

Dane GUS dotyczą produkcji budowlano-montażowej realizowanej przez przedsiębiorstwa, w których pracuje powyżej dziewięciu osób.

Analityk z Polskiego Instytutu Ekonomicznego, Siergiej Druczyn, powiedział, że wynik jest dużo gorszy od oczekiwań rynkowych.

– Wynik jest dużo gorszy od konsensusu prognoz, który zakładał wzrost o 8,1 procent. GUS wskazuje, że spadła budowa budynków oraz budowa obiektów inżynierii lądowej. Wzrosły natomiast specjalistyczne roboty budowlane – wskazał Siergiej Druczyn.

W tym tygodniu GUS opublikuje jeszcze dane dotyczące między innymi sprzedaży detalicznej w styczniu oraz sytuacji na polskim rynku pracy.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl