GPW w marcu uruchomi Program Wsparcia Rozwoju Technologii

Giełdowy Program Wsparcia Rozwoju Technologii rynku kapitałowego ruszy 1 marca 2019 r. – podała w poniedziałek w komunikacie Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Program ma podnieść atrakcyjność rynku kapitałowego.

Jak czytamy w komunikacie, „władze GPW, w porozumieniu ze środowiskiem maklerskim, zdecydowały o uruchomieniu nowatorskiego programu, który ma służyć podniesieniu konkurencyjności Członków Giełdy i atrakcyjności rynku kapitałowego.”

Zdaniem Izabeli Olszewskiej z zarządu GPW, nowe rozwiązania dają impulsy do m.in. „podnoszenia atrakcyjności całego rynku kapitałowego”. „W dobie globalizacji nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz jakość obowiązujących regulacji to dwa kluczowe czynniki, które świadczą o przewagach konkurencyjnych giełdy i uczestników rynku” – dodała, cytowana w komunikacie.

GPW podkreśliła, że „parametry techniczne platformy GPW, w tym jej szybkość, wydajność i przepustowość, umożliwiają oferowanie rozwiązań i usług o najwyższych światowych standardach funkcjonalnych i technicznych oraz rozwój nowych technik inwestycyjnych”

Program obejmie m.in. zakup licencji lub zwiększenie potencjału technologicznego związanego z działalnością animatora rynku, działów sprzedaży instytucjonalnej, stworzenie lub kupno aplikacji dla inwestorów indywidualnych.

„Program skierowany jest do wszystkich członków GPW, którzy działają bezpośrednio na Rynku Głównym akcji, derywatach oraz NewConnect na dzień 28.02.2019 i złożą deklarację przystąpienia do Programu do 31 marca 2019 roku” – podano w komunikacie.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl