fot. PAP/EPA

Górski Karabach: Już 158 naszych żołnierzy zginęło w walkach z Azerbejdżanem

Ministerstwo Obrony Górskiego Karabachu, separatystycznej ormiańskiej enklawy w Azerbejdżanie, poinformowało, że o 54 (do 158), wzrosła liczba jego żołnierzy, którzy zginęli w trwających od 27 września walkach z wojskiem azerbejdżańskim.

Dzisiaj jest szósty dzień starć między wojskami Azerbejdżanu a siłami Armenii i Górskiego Karabachu. Informacje o bilansie ofiar podawane przez strony konfliktu są sprzeczne.

Tymczasem dwóch francuskich dziennikarzy gazety „Le Monde”, którzy zostali ranni w Górskim Karabachu podczas ostrzału armii azerbejdżańskiej, dzisiaj wczesnym rankiem zostało przewiezionych do centrum medycznego „Erebuni” w Erywaniu – poinformował dyrektor tej placówki Mikael Manukjan, na którego powołuje się lokalny portal.

Dziennikarze zostali przewiezieni ze Stepanakertu, nieformalnej stolicy separatystycznego Górskiego Karabachu.

Dzień wcześniej władze Armenii poinformowały, że grupa dziennikarzy, którzy byli w mieście Martuni na zachodzie Górskiego Karabachu, znaleźli się pod ostrzałem wojsk azerbejdżańskich i wtedy dwóch dziennikarzy „Le Monde’a” zostało rannych.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl