Golgota Młodych w Serpelicach

W piątek 22 sierpnia wieczorem w  Serpelicach nad Bugiem rozpoczęła się Golgota Młodych.

Jak powiedział organizator Br Lukasz Pyśk OFMCap, na tegoroczne spotkanie przebyło blisko 700 osób z całej Polski, którzy pragną uczynić kolejny krok w swej wierze.  Inicjatywa zakonników – kapucynów i wielu innych ludzi, jest po to, aby w atmosferze modlitwy i radości spotkać się w Słowie Bożym i sakramentach z Jezusem Chrystusem.

W ciągu pięciu dni mogą zacząć naszą wędrówkę ku światłości, gdyż hasłem tegorocznego spotkania jest „Wędrowcy do Świtu”, a ma ono w tym roku nastawienie na większą refleksję modlitewną i skupienie. W programie są Eucharystie, nabożeństwa, katechezy, spotkanie w grupach i koncerty.

Zaproszeni zostali także goście. Miało miejsce już spotkanie z Anna Golędzinowską, która w mówiła o swoim barwnym, ale tragicznym życiu. Urodzona w 1982 roku w Warszawie. W 1999 roku wyjechała do Włoch, które z czasem stały się jej drugą ojczyzną.

Po przyjeździe do swojej ziemi obiecanej okazało się, że padła ofiarą międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej handlującej żywym towarem. Ani udało się uciec z tego piekła, a później pomogła w ujęciu sprawców i postawieniu ich przed sądem.

 Karierę modelki rozpoczęła w Mediolanie, uczestniczyła w kampaniach takich marek, jak m.in.: takich jak : Fashion, Pianegonda, Masca, Byblos, Cerutti, Moda Marę Posilano, Irge, Bozart, Brelil Profesional, Sportland, Carelli.

W latach 2006 – 2007 uczęszczała na zajęcia z aktorstwa w szkole Faro, a od 2007 r. rozpoczęła naukę w The Actor’s Academyw Mediolanie. Brała udział w wielu programach włoskiej telewizji.

Pod wpływem wizyty w Medjugorie zmieniła swoje życie. W 2011 roku wyjechała do Medjugorie i zamieszkała tam we wspólnocie maryjnej oddającej się milczeniu i pracy. Wraz z ojcem Renzem Cobbim założyli ruch Czyste Sercapromujący czystość przedmałżeńską.

Obecnie wyszła za maż, mieszka we Włoszech, jeździ na spotkania z ludźmi i próbuje przekazać szczególnie młodym ideę życia w zgodzie ze sobą i z Bogiem. Mając wszystko sławę i pieniądze odkryła drogę jaką jest Jezus.

Z uczestnikami spotkał się też dr Jakub Kołodziej terapeuta z Lublina, który mówił dlaczego tak trudno nam cieszyć się życiem.

W Serpelicach przebywa również senior ks. bp Antoni Dydycz, zaś biskup drohiczyński Tadeusz Pikus celebrować będzie Eucharystię w niedzielę 24 sierpnia. Spotkanie potrwa do 26 sierpnia, informacje i relacje są na stronie: www.golgotamlodych.pl .

ks. Artur Płachno

     


Galeria:

drukuj