fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

Gniezno: Środowiska prawicowe przeciwne organizacji tzw. marszu równości

W kwietniu ulicami Gniezna ma przejść tak zwany marsz równości, organizowany przez środowiska homoseksualne. Głośnie „nie” tej inicjatywie mówią środowiska prawicowe.

Już jutro przeciwnicy marszu złożą pismo do prezydenta Gniezna, w którym wyrażą swój sprzeciw wobec kwestionowania naturalnego i tradycyjnego modelu rodziny.

Główny cel naszej niezgody na tego typu marsz, to przede wszystkim promowanie zachowań sprzecznych z naturą – zaznaczyła Ewelina Goździewska ze stowarzyszenia Civitas Christiana.

Organizatorzy protestu przypominają, że rodzina to związek kobiety, mężczyzny i ich dzieci. W marszu równości promowane są zaś dewiacyjne związki homoseksualne.

Ma być to wydarzenie, które będzie promowało homoseksualizm, czyli środowiska lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów –  wskazał Paweł Kamiński, radny Gniezna.

Grażyna Kozanecka ze stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska oczekuje od prezydenta pierwszej stolicy Polski, aby ,,bronił dzieci w szkołach przed zgubną seksualizacją wprowadzaną tylnymi drzwiami przez środowiska LGBT”.

Zachęcam – jako wieloletnia przewodnicząca rad rodziców – do zainteresowania się, śledzenia, do wrażliwości tego, co naprawdę dane placówki kulturalne lub szkolne mają do zaprezentowania naszym dzieciom – podkreśliła Grażyna Kozanecka.

Hasłem marszu środowisk LGBT mają być słowa: ,,Gniezno pierwszą stolicą równości”. To wypaczanie historii miasta i jego dorobku kulturalnego – akcentują środowiska prawicowe.

Uważam, że jest to bezczelne wykorzystywanie tego, że Gniezno jest pierwszą stolicą Polski i odnosi się wprost do naszych chrześcijańskich korzeni. Jest to lewicowe zakłamywanie rzeczywistości, dlatego się temu sprzeciwiamy – zaznaczył Bartosz Mróz z Młodzieży Wszechpolskiej.

W dniu organizowania marszu przez środowiska LGBT zaplanowano pikiety w kilkunastu punktach na terenie miasta. Ich organizatorzy będą informować o złych skutkach wprowadzania ideologii gender. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że prezydent Gniezna nie podjął jeszcze decyzji o zgodzie na marsz.

TV Trwam News/RIRM

drukuj