pixabay.com

Giżycko: bóbr zgubił się w mieście; policjanci odprowadzili go na plażę

Niecodzienną interwencję podjęli policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Patrolując nocą miejskie ulice natknęli się na spacerującego drogą bobra. Policjanci zaopiekowali się zwierzęciem i zawieźli je na mazurską plażę.

Jak podała warmińsko-mazurska policja, ta niecodzienna sytuacja miała miejsce nocą z niedzieli na poniedziałek.

Policjanci patrolując ulicę Tadeusza Kościuszki w Giżycku na wysokości skrzyżowania z ulicą Smętka zauważyli spacerującego drogą bobra. Jak podała policja w komunikacie, „funkcjonariusze nie mogli przejść obojętnie obok zagubionego w mieście zwierzęcia i podjęli natychmiastową interwencję przetransportowania bobra do jego domu”.

Policjanci skontaktowali się ze strażnikiem miejskim, który dysponował potrzebnym sprzętem do transportu. Po umieszczeniu bobra w klatce, został on przewieziony na jedną z plaż w Giżycku, gdzie wypuszczono go na wolność – podała policja.

Bóbr to największy europejski gryzoń. Prowadzi głównie nocny tryb życia. Zamieszkuje brzegi jezior i bagien, gdzie zakłada żeremia, zbudowane z gałęzi i fragmentów rośli. W Polsce jest gatunkiem chronionym.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl