pixabay.com

Giełda pracy dla osób niepełnosprawnych

Ruszył cykl giełd pracy dla osób niepełnosprawnych. Podczas spotkań można zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy i porozmawiać z pracodawcą. Pierwsze giełdy zorganizowano w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Rzeszowie i Warszawie. W następnych dniach planowane są we Wrocławiu i Poznaniu.

Anna Węgrzynowicz, rzecznik Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, powiedziała, że rozszerzyła się oferta dla osób z niepełnosprawnościami.

Wcześniej – jak zauważyła – pracodawcy szukali osób do sprzątania czy ochrony, dziś oferty są różnorodne.

Anna Węgrzynowicz zachęca do odwiedzenia giełdy pracy. Jednocześnie przypomina, aby osoby zainteresowane zabrały ze sobą CV.

Będą mogły zostawić dokument i wtedy pracodawca będzie mógł zgłosić się  do takiej osoby, jeżeli będzie chciał ją zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną u siebie w firmie. W ubiegłych latach zdarzało się tak, że już na rozmowie podczas giełdy pracownicy zostali zatrudnieni – mówi Anna Węgrzynowicz.

Organizatorami giełd pracy są POPON oraz Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON.

Przedsięwzięcie wpisuje się w obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych przypadającego 3 grudnia.

RIRM

 

 

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl