(fot.PAP)

Generał Petelicki nie żyje

Założyciel i były dowódca GROMu Sławomir Petelicki nie żyje. Jego ciało z raną postrzałową głowy znaleziono w garażu na warszawskim Mokotowie. Na miejsce przybyli prokuratorzy. Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności śmierci. Jak wynika z nieoficjalnych informacji niektórych służb generał mógł popełnić samobójstwo.

Zaskoczony informacją o śmierci generała jest były minister obrony narodowej prof. KULu Romuald Szeremietiew. Śmierć generała – jak mówi – jest co najmniej dziwna.


Pobierz Pobierz

 

Gen. Sławomir Petelicki był człowiekiem impulsywnym, miał dobre serce, a sprawy Polski były dla niego ważne – powiedział prof. Romuald Szeremietiew. Dodał, że największym dziełem generała była jednostka GROM.

Sławomir Petelicki był generałem brygady Wojska Polskiego, funkcjonariuszem MSW w czasach PRLu. Wiele lat spędził, pracując w placówkach dyplomatycznych za granicą – w Chinach, Wietnamie Północnym, Nowym Jorku. Był m.in. odpowiedzialny za kontrwywiad zagraniczny. W Polsce zajmował się wywiadem ekonomicznym. Potem został szefem Wydziału Ochrony Placówek MSZ. Zmarł w wieku 66 lat.

05.02.2011r. generał Sławomir Petelicki był gościem Polskiego Punktu Widzenia w TV Trwam

drukuj