Gdynia: trwa cykl imprez „Żagle wolności”

W Gdyni trwa cykl imprez „Żagle wolności” związanych z rejsem dookoła świata żaglowca „Dar Młodzieży” dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Dziś przez cały dzień będzie trwał festyn.  Zaplanowano też kilkugodzinny wieczór koncertowy na Skwerze Kościuszki. Mają w nim uczestniczyć m.in., premier Mateusz Morawiecki oraz minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Oficjalna ceremonia wypłynięcia „Daru Młodzieży” ma się odbyć jutro. O tym, jak będzie wyglądała wyprawa mówi Agnieszka Czarnecka z Akademii Morskiej w Gdyni, która jest jednym z organizatorów rejsu.

– Będzie przez wszystkie morza i oceany, przez 5 kontynentów płynął 10 miesięcy. Wraca do Gdyni w marcu 2019 roku. Po drodze zawinie do 22 portów. Będziemy 9 razy wymieniali załogę. W sumie około 1000 młodych ludzi z całej Polski: studentów akademii, uczniów szkół średnich morskich ze Świnoujścia i ze szczecina oraz laureatów konkursu Rejs Niepodległości przewinie się przez ten rejs – informuje Agnieszka Czarnecka.

W każdym z portów, do których jednostka zawinie po drodze, ma odbyć się impreza promująca Polskę i jej niepodległość.

Jednym z ważniejszych punktów wyprawy będzie udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 r.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl