Gdynia: 40-lecie Stowarzyszenia Kapitanów Żeglugi Wielkiej

Stowarzyszenie Kapitanów Żeglugi Wielkiej w Gdyni ma już 40 lat. Z tej okazji na statku Dar Pomorza odbyły się uroczystości, których centralnym punktem była Msza św. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Zbigniew Zieliński, biskup pomocniczy gdański.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele stowarzyszeń Kapitanów Żeglugi Wielkiej w Gdyni i Szczecinie. Kpt. ż.w. Wiktor Czad z Klubu Kapitanów Żeglugi Wielkiej w Szczecinie podkreślał, że to właśnie na morzu „poznaje się prawdziwe życie”.

– Kiedy na morzu huczą fale i staje się niebezpiecznie, wtedy poznaje się prawdziwe życie. Często coś takiego przeżywałem, ale wierząc, że da się wszystko załatwić, zawsze przypływałem szczęśliwie do portu – powiedział kpt. ż.w. Wiktor Czad.

Stowarzyszenie Kapitanów Żeglugi Wielkiej w Gdyni powstało w 1977 r. Jego zadaniem jest m.in. kultywowanie i propagowanie najlepszych tradycji polskiej bandery, popularyzacja gospodarki morskiej czy opiniowanie kierunków i metod kształcenia kadr morskich.

RIRM

drukuj