Gdańsk: Rusza Jarmark św. Dominika

Na 17 ulicach historycznego centrum Gdańska stanęły kramy. To oznacza, że rusza 758. Jarmark św. Dominika. Do Gdańska oprócz krajowych sprzedawców przyjadą wystawcy z 12 krajów. Impreza potrwa do 19 sierpnia.

Na tegorocznym jarmarku stanie tysiąc kramów – w większości o charakterze rzemieślniczym, kolekcjonerskim i artystycznym. Nie zabraknie również przysmaków regionalnych czy gastronomii. Nowością podczas jarmarku będą m.in. Karuzela Gdańska, która stanie na Targu Rybnym, a także strefa mody na ulicy Straganiarskiej. W programie tegorocznej imprezy jest również 29 koncertów popularnych zespołów i wykonawców. Na Targu Węglowym zaplanowano występ Królewskiej Orkiestry Salonowej. Odbywający się przez wieki w Gdańsku Jarmark św. Dominika miał przerwę po II wojnie światowej. Impreza została reaktywowana w 1972 r.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl