Europejskie Spotkanie Młodych: Przeor Taize zachęcił do większej otwartości na bliźnich i gościnności

Do większej otwartości na drugiego człowieka i gościnności, która jest źródłem radości zachęcił w Madrycie brat Alois. Przeor ekumenicznej wspólnoty z Taize mówił w ten sposób do 15 tys. młodych chrześcijan, uczestniczących w 41. Europejskim Spotkaniu Młodych.

Wprowadzając w temat spotkania brat Alois przekonywał, że gościnność jest fundamentalną wartością dla każdego człowieka.

Wszyscy przyszliśmy na świat jako małe, kruche dzieci, które potrzebowały, żeby ktoś je przyjął, aby mogły żyć, i to podstawowe doświadczenie ukształtowało nas aż po ostatnie tchnienie – podkreślił.

Brat Wojtek z Taize zwrócił uwagę, że gościnność jest też wpisana w charakter Europejskich Spotkań Młodych.

Ponieważ młodzi są przyjmowani przez rodziny, dla wielu mieszkańców Madrytu to było wyzwanie, żeby otworzyć drzwi do swoich domów dla tych, których nie znają. Także ta gościnność zaczyna się w taki bardzo praktyczny sposób, ale też brat Alois pisze o tym, że jesteśmy wszyscy przyjęci przez Pana Boga i ta gościnność, i ta pielgrzymka jest kontynuowana w różnych wymiarach naszego życia również w inny sposób – zaznaczył brat Wojtek.

Spotkanie w Madrycie, w którym bierze udział 3,5 tys. młodych Polaków, zakończy się 1 stycznia. Coroczne wydarzenie ma przybliżać do siebie młodych Europejczyków poprzez wspólne modlitwy, spotkania dyskusyjne, a także warsztaty dotyczące kwestii religijnych, kulturalnych i społecznych.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl