fot. WSKSiM

Europejski Dzień Seniora

Dziś przypada Europejski Dzień Seniora. Tego dnia w sposób szczególny pochylamy się nad losem osób starszych i podkreślamy ich rolę w społeczeństwie.

Europejski Dzień Seniora to również okazja do zwrócenia uwagi na problemy, z jakimi zmagają się seniorzy. Chodzi o m.in. wykluczenie społeczne czy sytuację materialną.

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed podkreśla, że rząd PiS podjął szereg działań, by poprawić sytuację bytową tej grupy społecznej.

– Wsparcie seniorów zarówno w sensie materialnym, czyli dodatkowa trzynasta emerytura. Myślę, że również te programy, które stoją za lepszą aktywnością osób starszych, czyli zarówno program „Senior plus”, czy związane z opieką osób starszych, zarówno programu „Opieka 75 plus” czy „Leki 75 plus”, ale też nowe rozwiązania, czyli kwota 500 zł dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, która przecież też dotyczy osób starszych – te programy, o których wspomniałem, będą kontynuowane. Środki mamy zapewnione w budżecie państwa – zaznacza Stanisław Szwed.

W ramach Europejskiego Dnia Seniora w wielu miastach Polski odbędą się różne inicjatywy, skierowane szczególnie do seniorów. W miejscowości Lubiewo odbędzie się koncert musicalowo-filmowy pt. „Od nocy do nocy”.

RIRM

drukuj