fot. PAP/EPA

Egipt: zderzenie pociągów w Aleksandrii; są zabici i ranni

W wyniku czołowego zderzenia dwóch pociągów osobowych w Aleksandrii na północy Egiptu zginęło 28 osób, a ponad 80 zostało rannych – podała agencja Associated Press, powołując się na źródło w egipskich władzach. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku.

Państwowa agencja Middle East News Agency poinformowała, że doszło do wykolejenia lokomotywy oraz dwóch wagonów. Prokurator Nabil Sadek zarządził natychmiastowe dochodzenie w sprawie zdarzenia. Zwołano grupę ekspertów, która ma zająć się zbadaniem kolizji – poinformował minister transportu Hiszam Arafat.

Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Kierownik pogotowia zachodniej części Aleksandrii, Mohamed Abu Homs powiedział, że do wypadku doszło na zachodnich przedmieściach miasta w pobliżu stacji Chorszid. Dodał też, że obawia się, iż liczba ofiar śmiertelnych i osób poszkodowanych w wypadku może wzrosnąć.

Jeden z pociągów jechał z Kairu, a drugi z miasta Port Said na północnym wschodzie Egiptu.

Na miejsce wypadku przybyli przedstawiciele lokalnych władz. Do Aleksandrii zmierza też minister ds. solidarności społecznej Ghada Fathi Ismail Wali.

Z kolei ministerstwo zdrowia Egiptu podało, że w wypadku zginęło 20 osób, a 84 zostały ranne.

PAP/RIRM

drukuj