fot. flickr.com

Dziś zachmurzenie duże i umiarkowane

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska dostanie się pod wpływ niżu znad Niemiec. Z południa napływać będzie ciepła, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie spadać.

W sobotę zachmurzenie duże i umiarkowane. Na Warmii, Suwalszczyźnie, Beskidach, Podhalu i w Bieszczadach możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3 st. na północnym wschodzie do 7 st., 9 st. w centrum, oraz do 11°C miejscami na południu kraju. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni, na południowym zachodzie porywisty. W Karpatach halny, w rejonach podgórskich porywy wiatru do 80 km/h, wysoko w górach do 110 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i zachodzie kraju duże. Na północnym wschodzie możliwe słabe opady śniegu. Na zachodzie kraju, po północy postępujące z zachodu opady deszczu.

Temperatura minimalna od -2 st. na północnym wschodzie, 3 st. w centrum do 5 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, na południu i miejscami na północy porywisty, z kierunków południowych, na północnym zachodzie wschodni. W Karpatach halny, w rejonach podgórskich porywy wiatru do 80 km/h, wysoko w górach do 120 km/h.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5 st., 6 st. nad samym morzem i na krańcach zachodnich do 9 st. w centrum, oraz do 13 st. na południu. Wiatr umiarkowany, porywisty, z kierunków południowych. W Karpatach halny, w rejonach podgórskich porywy wiatru do 80 km/h, wysoko w górach do 110 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby wzmagający się do umiarkowanego, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr umiarkowany, z kierunków południowych.

PAP/RIRM

drukuj