Dziś pochmurno i deszczowo

Jak informuje IMGW, od Hiszpanii po Skandynawię zaznaczy się wpływ klina wyżu. Na pozostałym obszarem pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie pod wpływem niżu, którego ośrodek znajdzie się nad wschodnią częścią kraju. Zaznaczać się będzie strefa frontu okluzji. Napływać będzie powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie rosło.

W poniedziałek w kraju w dzień na północy kraju zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu, po południu stopniowy zanik opadów oraz większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami oraz opady deszczu, miejscami burze. Na południu i wschodzie oraz miejscami w centrum, opady okresami o umiarkowanym i silnym natężeniu i tam suma opadów do 25 mm, na krańcach południowo wschodnich do 35 mm. Temp. maks. od 17 st. do 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni, od północy kraju przechodzący na północy i północno-wschodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek na północy kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na Pomorzu Wschodnim miejscami wzrastające do dużego i tam początkowo gdzieniegdzie słabe przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie duże i całkowite oraz opady deszczu. Suma opadów miejscami do 10 mm, w rejonach podgórskich lokalnie od 20 mm do 30 mm. Temp. min. od 10 st. do 15 st. Wiatr północny i północno-wschodni, słaby i umiarkowany, na wybrzeżu wschodnim początkowo dość silny i porywisty.

We wtorek w dzień w północnej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, w południowej zachmurzenie duże i miejscami słabe opady deszczu. Temp. maks. od 19 st. do 22 st., jedynie na południowym wschodzie od 22 st. do 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Niskie prawdopodobieństwo burzy. Opady deszczu okresami mogą być o natężeniu umiarkowanym. Temp. maks. 19 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych. W przypadku wystąpienia burzy wiatr porywisty. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże ze stopniowo postępującymi większymi przejaśnieniami. Zanikające stopniowo opady deszczu. Temp. min. 12 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych. We wtorek w dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temp. maks. 22 st. Wiatr slaby i umiarkowany, północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl