„Nasz Dziennik”: Kto prześwietli ekologów

Hodowcy zwierząt futerkowych chcą, aby polskie służby zbadały międzynarodowe związki organizacji ekologicznych lobbujących za całkowitym zakazem takiej hodowli w Polsce – informuje piątkowy „Nasz Dziennik”.

Jak donosi gazeta, przedstawiciele hodowców wystąpili do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencji Wywiadu, aby prześledziły powiązania, w tym zagraniczne źródła finansowania, fundacji i stowarzyszeń ekologicznych nawołujących od lat do wprowadzenia w Polsce całkowitego zakazu hodowli na fermach norek, lisów, szynszyli, jenotów czy innych zwierząt futerkowych.

Aktywiści ekologiczni przekonują, że zwierzęta są hodowane, a potem zabijane w „niehumanitarnych” warunkach. Według informacji „ND”, ta kampania spowodowała, że do Sejmu trafiły dwa poselskie projekty ustaw o ochronie zwierząt, gdzie są przepisy wprowadzające taki zakaz.

Hodowca norek i Prezes Instytutu Gospodarki Rolnej, który jest jednocześnie jednym z autorów zawiadomienia do ABW i AW, mówi gazecie, że organizacje ekologiczne otrzymują olbrzymie wsparcie, zwłaszcza z zagranicy.

„Gra idzie o wart setki milionów złotych rynek utylizacji poubojowych odpadów mięs” – tłumaczy.

PAP/RIRM

drukuj