Dzień modlitwy za Filipińczyków

Dzisiejsza niedziela jest dniem ogólnopolskiej modlitwy i duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami Filipin.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Józef Michalik zaapelował o przeprowadzenie zbiórki do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku tajfunu.

– Zachęcam do wyrażenia solidarności z poszkodowanymi na Filipinach. Skutki tragedii są ogromne, prawie 10 milionów mieszkańców wymaga natychmiastowej pomocy, a wielu z nich elementarnych środków, niezbędnych do przeżycia (…). Gorąco zachęcam, aby niedziela 17 listopada 2013 r. stała się dniem ogólnopolskiej modlitwy i duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami Filipin. Konkretne wsparcie postarajmy się wyrazić poprzez zbiórkę do puszek w naszych świątyniach – zachęcał ks. abp Józef Michalik. WIĘCEJ 

Jak powiedział rzecznik Episkopatu, to odpowiedź na apel Papieża Franciszka o pomoc dla Filipińczyków, a „jednocześnie znak naszej solidarności z tamtymi ludźmi, którzy są ogromnie poszkodowani, którzy już teraz wymagają natychmiastowej pomocy – podkreślił ks. Józef Kloch.

 – Trzeba im podstawowych rzeczy, jak woda, ubrania, jedzenie. Stracili dosłownie wszystko, a woda, która tam się znajduje, nie nadaje się do picia – dodał ks. Józef Kloch.

W niektórych diecezjach zbiórka do puszek odbędzie się w niedzielę 24 listopada. Filipińczyków wspiera m.in. Caritas Polska.

KEP/RIRM 

drukuj