fot. pixabay.com

Dr K. Kawęcki: Władze państwowe nie mają prawa, aby dystrybuować dostęp do sakramentów

Wierni są zaniepokojeni informacjami o możliwym zamknięciu kościołów z powodu nasilającej się pandemii koronawirusa. Z zapowiedzi rządu wynika, że jeżeli w tym lub przyszłym tygodniu wskaźnik dziennych zakażeń przekroczy 30 tys., możliwy jest całkowity lockdown.

To wiąże się też z zamknięciem kościołów lub wprowadzeniem limitów wiernych, co miało miejsce w ubiegłym roku.

Do tych planów odniósł się ks. bp Ignacy Dec, biskup senior diecezji świdnickiej. W rozmowie z „Naszym Dziennikiem” wskazał, że utrudnianie wiernym udziału w nabożeństwach to posunięcie, którego nie można zaakceptować.

Z kolei dr Krzysztof Kawęcki, politolog, podkreślił, że władze rządowe nie mają prawa do ingerencji w dostęp do sakramentów.

– Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że władze państwowe nie mają prawa, aby dystrybuować dostęp do sakramentów. Zastanawiające jest to, że właśnie w okresie największych świąt chrześcijańskich, czyli Bożego Narodzenia i Wielkanocy po raz kolejny pojawiają się tego typu postulaty. Mam nadzieję, że są to głosy nieodpowiedzialne i nie zostaną wprowadzone przez władze państwowe – powiedział dr Krzysztof Kawęcki.

Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że na razie kościoły pozostaną otwarte dla wiernych. Rzecznik tego resortu Wojciech Andrusiewicz poinformował „Nasz Dziennik”, że nie ma żadnych decyzji o jakichkolwiek nowych obostrzeniach.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl