PAP/EPA

Dowódca wojsk lądowych Ukrainy: Sytuacja na kierunku wschodnim komplikuje się, są jednak sukcesy

Dowódca ukraińskich wojsk lądowych gen. Ołeksandr Syrski oświadczył w niedzielę podczas wizyty na froncie, że sytuacja na kierunku wschodnim komplikuje się, ale na pewnych odcinkach siły ukraińskie przesuwają się naprzód.

Generał przypomniał, że Rosjanie wzmocnili swoje oddziały jednostkami składającymi się z więźniów. Wymienił kilka miejscowości leżących w rejonie, gdzie zbiegają się granice ukraińskich obwodów: ługańskiego, donieckiego i charkowskiego (m.in. Nowoseliwske, Kuzemiwka, Spirne) i poinformował, że Rosjanie przeszli tam do prowadzenia działań ofensywnych.

„Walki w tych rejonach trwają niemal całą dobę” – powiedział Ołeksandr Syrski.

Jednakże, jak opisywał, siły ukraińskie na kierunku miasta Swatowe (obwód ługański) nie tylko odparły atak rosyjski, ale też zdołały przesunąć się naprzód o 400 metrów.

Dowódca wypowiadał się podczas kolejnej wizyty na froncie. Na oficjalnej platformie medialnej ministerstwa obrony Ukrainy – Military Media Center, podano, że Syrski odwiedził „jednostki, które utrzymują obronę w rejonie największych napięć” na froncie.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl