fot. twitter.com

Dolnośląskie: rozbita grupa przestępcza handlująca narkotykami

Funkcjonariusze rozbili pięcioosobową grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Zabezpieczono prawie 5 kg amfetaminy. Wobec zatrzymanych sąd zastosował już tymczasowy areszt. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Rzecznik dolnośląskiej policji nadkom. Kamil Rynkiewicz poinformował w czwartek, że do zatrzymań doszło dzięki współpracy policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Dolnego Śląska, Wydziału Kryminalnego Kłodzkiej Komendy Powiatowej Policji oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej w Kłodzku.

„Zlikwidowano zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających w postaci marihuany, amfetaminy oraz mefedronu. W ręce funkcjonariuszy wpadło 5 mężczyzn w wieku od 28 do 44 lat, zamieszkałych na terenie powiatu kłodzkiego. Jak ustalono, wszystkie podejrzane osoby zamieszane w przestępczy proceder powiązane są ze środowiskiem pseudokibiców” – powiedział policjant.

Dodał, że zabezpieczono w tej sprawie łącznie blisko 5 kilogramów amfetaminy. Jeden z mężczyzn okazał się dodatkowo osobą poszukiwaną listem gończym w celu odbycia kary 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności za inne przestępstwo narkotykowe.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do sądu, który na podstawie zgromadzonych w tej sprawie dowodów zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu wobec każdego z nich. Podejrzanym – za czyny, o które są podejrzani – grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl