fot. PAP/Jerzy Muszyński

Dolnośląskie: Promesy na 36 samochodów ratowniczych dla strażaków z OSP

36 jednostek OSP z woj. dolnośląskiego odebrało dziś promesy na nowe samochody ratownicze. Zakup sfinansowany będzie z budżetu państwa oraz z pieniędzy samorządów. W sumie na sprzęt zostanie wydanych 27 mln zł.

Dziś w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu promesy na pojazdy wręczyli strażakom z jednostek OSP wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak i dolnośląski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu st. bryg. Adam Konieczny.

Wojewoda podkreślił, że trudno wyobrazić sobie lepiej wydatkowane pieniądze niż na sprzęt zapewniający bezpieczeństwo mieszkańców.

„Dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, jak i wsparcia ze strony samorządów, na zakup sprzętu zostanie wydanych sporo, bo aż 27 mln zł. Trudno wyobrazić sobie lepiej wydatkowane pieniądze, niż na sprzęt zapewniający bezpieczeństwo mieszkańców” – powiedział Paweł Hreniak.

Dolnośląski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu st. bryg. Adam Konieczny wyjaśnił, że kluczem do wsparcia była deklaracja samorządu, iż będzie współfinansował zakup.

„Najpierw samorządy deklarowały wsparcie i na tej podstawie typowaliśmy jednostki. Braliśmy też pod uwagę kryterium, jak znacząca i ważna jest dana jednostka w zapewnieniu bezpieczeństwa w regionie” – dodał komendant.

Najwięcej na zakup, bo ok. 10 mln zł pochodzi z budżetu NFOŚ i WFOŚ. Tyle samo przekazały też jako wkład własny samorządy. Pozostałe środki pochodzą z budżetu wojewody dolnośląskiego.

PAP/RIRM

drukuj