fot. cbsp.policja.pl

Dolnośląskie: Policjanci udaremnili próbę przemytu blisko 3,5 kg amfetaminy

Dolnośląscy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu lubińskiego podejrzanego o przestępstwa narkotykowe, który próbował przemycić blisko 3,5 kg amfetaminy. Mężczyzna trafił do aresztu; grozi mu teraz co najmniej trzy lata więzienia.

Jak poinformowała w czwartek asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska z KPP w Bolesławcu, policjanci z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu we współpracy z funkcjonariuszami z Bolesławca zatrzymali mężczyznę, który usiłował przemycić blisko 3,5 kg narkotyków.

Bolesławiecka grupa SPEED zatrzymała do kontroli samochód na autostradzie, krótko po przekroczeniu przez auto granicy w Olszynie.

„Za kierownicą siedział 28-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego. Funkcjonariusz Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego wykorzystując psa służbowego wskazał miejsca w pojeździe, gdzie mogą znajdować się środki odurzające. W bagażniku samochodu, za tapicerką policjanci ujawnili 7 paczek owiniętych srebrną taśmą. Policyjny technik kryminalistyki potwierdził, że zabezpieczona substancja to amfetamina” – przekazała policjantka.

Łącznie policjanci udaremnili przemyt blisko 3,5 kg narkotyków, z których można było uzyskać 53 tys. porcji handlowych.

Decyzją sądu mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu teraz kara co najmniej trzech lat więzienia.

PAP

drukuj