Dobiega końca 380. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski

W Płocku dobiega końca 380. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Drugi dzień obrad rozpoczęła uroczysta Msza św. w Kolegiacie św. Bartłomieja. Eucharystii przewodniczył ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP. Główny temat spotkania to duszpasterstwo młodzieży w Polsce przed XV Zgromadzeniem Plenarnym Biskupów, które odbędzie się w przyszłym miesiącu w Rzymie.

Zarówno miejsce, jak i tematyka obrad, związane są z postacią św. Stanisława Kostki – wskazuje ks. bp Marek Solarczyk, przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

– Myślę, że postać św. Stanisława Kostki jest symbolem i prowokacją do tego, byśmy zawsze potrafili nieść zawsze wielką odpowiedzialność i troskę o młodego człowieka, o to, co my kojarzymy z wychowaniem, formację religijną, bo akurat zagadnienia synodlane uświadamiają, że młody człowiek niesie w sobie tajemnicę życia i wiary, a kiedy się one łączą, to jest to tajemnica powołania – podkreśla ks. bp Marek Solarczyk.

Podczas obrad księża biskupi podejmowali także temat duszpasterstwa rodzin w kontekście niedawnego Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie.

RIRM/WH

drukuj