fot. flickr.com

Deszczowo w całej Polsce

Jak informuje IMGW, przeważającą część Europy obejmie klin Wyżu Azorskiego. Północ kontynentu i częściowo centrum będzie w zasięgu rozległego układu niżowego z głównym ośrodkiem nad Oceanem Arktycznym i wtórnymi ośrodkami nad Szwecją i Morzem Białym. Także Półwysep Apeniński oraz częściowo Bałkany będą w zasięgu płytkich niżów.

Polska znajdzie się pod wpływem zatoki niżowej. Z zachodu na wschód przemieści się front okluzji. Napłynie za nim chłodniejsze, wilgotne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie spadać, wieczorem zacznie rosnąć.

W środę na wschodzie kraju zachmurzenie umiarkowane, około południa wzrastające do dużego. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W zachodniej połowie kraju opady deszczu i deszczu ze śniegiem, przemieszczające się do centrum i na północny wschód. W górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 4 st. C lokalnie na Pomorzu i Podhalu, około 6 st. C w centrum, do 9 st. C na południu. Wiatr umiarkowany, na północy dość silny, na przeważającym obszarze kraju porywisty, południowy i południowo-zachodni. Nad morzem oraz w Beskidzie Śląskim i Żywieckim wiatr w porywach do 60 km/h, wysoko w górach do 80 km/h, w górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, stopniowo od zachodu zanikające. W górach opady śniegu. Temperatura minimalna od -3 st. C do 0 st. C, cieplej nad morzem: od 1 st. C do 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na przeważającym obszarze kraju porywisty, zachodni. Nad morzem wiatr w porywach do 60 km/h, w Sudetach do 80 km/h. W górach wiatr powodował będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj