fot. PAP/Grzegorz Momot

Deszczowo w całym kraju

Jak informuje IMGW, jutro Wyspy Brytyjskie, Skandynawia oraz południowo wschodnie krańce Europy będą w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi.

Pozostałe rejony kontynentu, także Polska, znajdą się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Nad obszar naszego kraju będzie napływało chłodne, polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, przelotne opady deszczu. Miejscami, zwłaszcza w północno-wschodniej połowie kraju, również burze. Prognozowana wysokość opadu do 15 mm. Temperatura maksymalna od 17 st. do 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Podczas burz wiatr w porywach do 65 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Nad ranem gdzieniegdzie rozpogodzenia. Miejscami zanikające przelotne opady deszczu. Na wschodnim wybrzeżu i na północnym wschodzie początkowo możliwe burze. Temperatura minimalna od 8 st. do 12 st., na wybrzeżu od 12 st. do 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W rejonach burz porywy wiatru do 65 km/h.

PAP/RIRM

drukuj