fot. flickr.com

Deszcz w całym kraju

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia znajdzie się w zasięgu wyżu znad Atlantyku. Na pozostałym obszarze dominować będą niże z frontami atmosferycznymi.

Polska będzie w obszarze słabego klina wyżowego, jedynie jej południowa część znajdować się będzie w obszarze płytkiej zatoki niżowej z falującym frontem chłodnym. Z południowego zachodu i zachodu napływać będzie chłodna polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie możliwe burze, głównie na wschodzie i południu Polski. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 15 mm. Temperatura maksymalna na północy kraju od 17 st. do 21 st., na pozostałym obszarze do 19 st. do 23 st., na Podhalu około 16 st. Wiatr na wschodzie kraju słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W rejonach burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z piątku na sobotę na południowym wschodzie i południu Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami opady deszczu, od zachodu stopniowo zanikające. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym zachodzie Polski wzrastające do dużego, aż do wystąpienia miejscami przelotnych opadów deszczu. Temperatura minimalna od 9 st. do 13 st. a na wybrzeżu od 12 st. do 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj