fot. PAP/EPA

D. Trump: V. Orban to jeden z najsilniejszych przywódców na świecie

Viktor Orban to jeden z najsilniejszych przywódców na świecie, przyjaźni się zarówno z Rosją, jak i Chinami i nie wpuszcza do kraju terrorystów – powiedział w poniedziałek były prezydent USA, Donald Trump, podczas wiecu w New Hampshire. Sugerował też, że prezydent Joe Biden jest opłacany przez Iran.

„Viktor Orban – on jest jednym z najsilniejszych przywódców na całym świecie. Jest przywódcą Turcji, przyjaźni się zarówno z Rosją, jak i Chinami” – powiedział Donald Trump podczas wiecu wyborczego w Derry, w stanie New Hampshire, myląc początkowo Turcję z Węgrami, lecz poprawiając się.

„On jest liderem Węgier i rządzi nimi porządnie, silnie. Nie wpuszcza terrorystów do kraju” – kontynuował były prezydent USA.

Donald Trump przywołał przy tym niedawny wywiad węgierskiego premiera dla prawicowego publicysty Tuckera Carlsona. Pytany o to, jak rozwiązać konflikt na Ukrainie, szef rządu w Budapeszcie powiedział: „Zadzwonić do Trumpa, bo on może ocalić zachodni świat”.

„Może w tym być wiele prawdy” – skwitował Donald Trump.

Odnosząc się do konfliktu między Izraelem i Hamasem, były prezydent i kandydat na prezydenta w przyszłorocznych wyborach stwierdził, że nigdy by do niego nie doszło, gdyby wciąż był prezydentem i że w 100 procentach opowiada się za Izraelem i za jego misją „całkowitego zniszczenia” Hamasu. Powiedział jednocześnie, że mimo swoich deklaracji Joe Biden wcale nie popiera Izraela i że Izrael płaci cenę za słabość prezydenta wobec Iranu. Sugerował też, że Joe Biden jest wręcz opłacany przez reżim w Teheranie.

„Zastanawiam się, ile pieniędzy on dostał z Iranu? Jak myślicie? Dużo” – powiedział kandydat Republikanów.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl