fot. pixabay.com

Część operatorów telekomunikacyjnych rezygnuje z 3G

Część operatorów telekomunikacyjnych działających w Polsce zrezygnuje z sieci trzeciej generacji. Problem mogą mieć osoby używające najstarszych aparatów.

Jako pierwsza w naszym kraju, bo już kwietniu, nadawanie w standardzie 3G wyłączy sieć należąca do niemieckiej spółki T-Mobile. W najbliższych latach zapowiada to także m.in. podmiot, którego właścicielem jest francuskie przedsiębiorstwo Orange.

Obecnie najbardziej popularna jest technologia oparta na 4G LTE. Coraz więcej osób ma także dostęp do szybkiego internetu 5G.

Najstarsze telefony utracą możliwość łączenia się z siecią, a połączenia głosowe mogą mieć słabszą jakość.

Pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, Janusz Cieszyński, powiedział, że dotknie to niewielką grupę osób.

– Myślę, że większość osób, która korzysta z tych telefonów o mniejszej liczbie funkcji i tak nie wykorzystuje tych możliwości, które daje telefonia komórkowa. Nie sądzę, żeby realnie jakakolwiek duża grupa została w negatywny sposób dotknięta tą zmianą. To jest naturalny postęp technologiczny i dzięki temu inni abonamencie będą mieli dostęp do szybkiego internetu – wyjaśnił Janusz Cieszyński.

Osoby, które nie są pewne, czy ich stare telefony będą zapewniać im usługi, z których korzystają dotychczas, powinny skontaktować się ze swoim operatorem telefonicznym.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl