fot. PAP/Radek Pietruszka

Czeka nas rekonstrukcja rządu?

Kwestia energii i węgla ma budzić poważną dyskusję wewnątrz obozu rządzącego. Media spekulują o możliwej rekonstrukcji rządu, włącznie ze zmianą premiera.

W przyszłym roku odbędą się wybory parlamentarne. Politycy Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli już objazd po kraju. To czas trudnych rozmów z Polakami z uwagi na wywołaną przez Rosję wojnę na Ukrainie, a w konsekwencji także wojnę energetyczną.

Rząd szuka rozwiązań w sprawie zmniejszenia skutków wojny, a co za tym idzie, chce przeciwdziałać podwyżkom cen energii. Pozycja premiera Mateusza Morawieckiego w partii może zależeć od tego, jak poradzi sobie z bieżącymi problemami. Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, został zapytany o ewentualną zmianę na stanowisku premiera.

– W tej chwili nie odpowiadam na to pytanie, bo jest kwestia rozwiązania problemów z węglem, z zimą. Na pewno pan premier, z mojego punktu widzenia, bo to nie jest jedyny punkt widzenia w partii, dobrze wypełnia swoje obowiązki – mówił Jarosław Kaczyński na antenie Radia Wrocław.

Inny punkt widzenia ma prezentować wicepremier Jacek Sasin. Krytyczny wobec pozycji premiera Mateusza Morawieckiego ma być również minister rolnictwa i rozwoju wsi, wicepremier Henryk Kowalczyk.

– Są różnice zdań dotyczące energii. Tu jest zawsze problem, bo jak jest trudny problem – to jest węgiel i ceny energii – to faktycznie pojawiają się bardzo różne pomysły – zaakcentował wicepremier Henryk Kowalczyk.

To, że wewnątrz obozu władzy toczy się poważna dyskusja, potwierdziła minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg.

– Czasami jak w rodzinie, a więc są lepsze i gorsze chwile, ale przede wszystkim najważniejszy jest cel, czyli dobro Polski – powiedziała minister Marlena Maląg.

Polityk zapewniła jednocześnie, że Polska jest w dobrych rękach, bo poszczególne zadania są wyznaczane odpowiednim osobom.

– Co jakiś czas wracają różne rekonstrukcje. Przede wszystkim na dany czas potrzebna jest dana ekipa, a ja jestem głęboko przekonana, że decyzje prezesa Jarosława Kaczyńskiego, działania premiera Mateusza Morawieckiego służą temu, by Polska była nowoczesnym państwem, opartym na tradycyjnych wartościach oraz silnym kręgosłupie, jakim jest rodzina – wskazała szef resortu rodziny.

Na całą sytuację ze spokojem patrzy wiceminister spraw zagranicznych, Paweł Jabłoński.

„Nie powiedziałbym, że rząd jest podzielony na frakcje. Mamy do czynienia z różnego rodzaju pomysłami na to, jak państwo powinno funkcjonować. Też myślimy tu bardziej o strukturach partyjnych. Na pewno byłoby lepiej, gdyby różnego rodzaju prób ataków na premiera nie było, to jest zawsze zjawisko niepożądane” – podsumował Paweł Jabłoński.

Innym z wyzwań – oprócz związanych z energią i węglem – jest według prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego, polityka mieszkaniowa ukierunkowana przede wszystkim na młodych Polaków.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl