fot. pixabay.com

Chile: policja poszukuje mężczyzny, który zniknął po otrzymaniu 286-krotności wypłaty

Działający w prowincji Santiago w Chile producent mięs Cial omyłkowo wypłacił swojemu pracownikowi 286-krotność miesięcznej wypłaty. Obdarowany wypłacił pieniądze z banku i zniknął następnego dnia. Sześć miesięcy po ucieczce policja nadal nie jest w stanie go zlokalizować – poinformowała dziś agencja IOL.

Po dostrzeżeniu błędu firmy mężczyzna skontaktował się z pracodawcą, zapewniając, że następnego dnia uda się do banku i zwróci sumę na konto firmy. Zamiast tego wypłacił ponad 165 mln chilijskich pesos (175 tys. euro) i zniknął. Pensja pracownika wynosiła 500 tys. pesos (543 euro) – przypomniała IOL.

Mężczyzna wysłał następnie wypowiedzenie, a wszystkie próby nawiązania z nim kontaktu zawiodły. Firma zgłosiła sprawę policji i przedsięwzięła kroki prawne, jednak po sześciu miesiącach od zdarzenia ustalenie lokalizacji byłego pracownika Cial nadal jest niemożliwe.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl