Chcą zlikwidować noclegownię w Stąporkowie

Władze Stąporkowa chcą zlikwidować Placówkę dla Osób Bezdomnych. Po 12 latach Stowarzyszenie, które prowadzi ośrodek nie dostało zgody na przedłużenie umowy użyczenia budynku, w którym mieści się jego siedziba.

Jak powiedział Piotr Radziwon, kierownik Placówki dla Osób Bezdomnych w Stąporkowie ludzie włożyli wiele pracy w wyremontowanie budynku.

Początki były takie: cztery ściany oraz otwory na okna i drzwi. Przez 12 lat funkcjonowania doprowadziliśmy ten budynek do stanu używalności. Kosztowało to nas ok. 700 tys. zł. Takiego remontu mogliśmy dokonać tylko i wyłącznie dzięki ludziom dobrej woli, sponsorom i mieszkańcom, bo to oni remontowali dla siebie ten dom. Po ostatniej zmianie władzy w Stąporkowie samorząd stwierdził, że nie przedłuży nam umowy użyczenia, gdyż ma problemy finansowe i chce sprzedać ten budynek – powiedział Piotr Radziwon.

Jak dodaje Piotr Radziwon Ośrodek dla Osób Bezdomnych w Stąporkowie jest jedyną taką placówką w swoim powiecie.

– Palcówka spełnia bardzo dużą rolę w regionie. W powiecie nie ma takiej placówki. W Skarżysku Kamiennej jest tylko jedna noclegownia na 20 osób. W naszej placówce rocznie przebywa średnio 50 podopiecznych, w sezonie zimowym ta liczba wzrasta do 80 – powiedział Piotr Radziwon.

Sytuacja stąporkowskiej Placówki dla Osób Bezdomnych będzie tematem dzisiejszego programu „Po stronie prawdy” w TV Trwam o godzinie 17:00. 

RIRM 

drukuj