fot. wikipedia.org

Cejrowski składa skargę na Dworaka

Wojciech Cejrowski składa skargę do KRRiT na jej przewodniczącego Jana Dworaka. Szef Krajowej Rady od ponad pół roku nie odpowiedział na trzy oficjalne pisma znanego podróżnika z żądaniem przyznania TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie.

Wojciech Cejrowski pytał o to, czy Jan Dworak służył w przeszłości władzy komunistycznej jako tajny współpracownik. Jako urzędnik państwowy ma Pan obowiązek odpowiadania na tego typu pytania. Pracuje pan na usługach społeczeństwa, a nie w prywatnej firmie” – czytamy w liście.

Wojciech Cejrowski składa zażalenie powołując się na art. 227 KPA, który zakłada, że przedmiotem skargi może być w szczególności zaniedbanie lub nienależyte wykonywanie zadań przez właściwe organy albo przez ich pracowników, a także przewlekłe lub biurokratyczne załatwianie spraw.

– Liczy się odpowiedź na pytanie – czy był kapusiem, czy nie był? Chcemy to wiedzieć, bo jeśli był kapusiem, być może ktoś ma na niego jakieś papiery i wyjaśni nam, dlaczego w sposób pozaprawny odmawia licencji dla Telewizji Trwam. Dlaczego łamie prawo, dlaczego nagina przepisy, dlaczego foruje przeróżnych komuchów, którym udziela licencji, a Telewizji Trwam jej nie udziela. Jeśli się dowiemy, że był tajnym współpracownikiem, są na niego jakieś kwity, to rozumiemy wtedy, że się facet obawia ujawnienia tych dokumentów i w związku z tym, wykonuje polecenia tajnych służb – tłumaczył Wojciech Cejrowski.

Wojciech Cejrowski w liście prosi o pisemne poinformowanie go o konsekwencjach, jakie poniesie przewodniczący KRRiT w związku ze swoimi zaniedbaniami.

Wypowiedź Wojciecha Cejrowskiego


Pobierz Pobierz

wojciech_cejrowski - pismo do jana dworaka

kliknij, aby powiększyć

RIRM

 

 

drukuj