fot. twitter.com/CBAgovPL

CBA zatrzymało kolejne osoby podejrzane o korupcję w małopolskich instytucjach samorządowych

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 10 osób. Podejrzani powoływali się na wpływy oraz przyjmowali i wręczali łapówki na łączną kwotę blisko 2 mln złotych.

W tej sprawie wcześniej zatrzymanych zostało 11 osób, w tym jeden z byłych senatorów. To on miał pośredniczyć w kontaktach między zatrzymanymi a instytucjami państwowymi i samorządowymi.

– Tym razem zatrzymani – w zamian za łapówki – za pośrednictwem byłego senatora RP załatwiali szereg spraw w małopolskich instytucjach samorządowych – wskazał Temistokles Brodowski, rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Agenci CBA zatrzymali dziś kolejne 10 osób. To nowy wątek w śledztwie. Zatrzymani to przedsiębiorcy z branży deweloperskiej, transportu i logistyki, prezes Izby Gospodarczej Transportu Lądowego oraz właściciel prywatnej stacji telewizyjnej i uczelni niepublicznej w Katowicach.

– Kwota łapówek sięga blisko 2 mln złotych. Część z zatrzymanych osób w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach usłyszało zarzuty, natomiast dwie z nich, decyzją sądu, trafiły do aresztu – powiedział Temistokles Brodowski.

Agenci CBA wykonali przeszukania w kilkunastu miejscach.

TV Trwam News

drukuj