fot. flickr.com

Brytyjskie władze spotkają się z Polonią ws. Brexitu

Brytyjski rząd spotka się z polską społecznością mieszkającą w Zjednoczonym Królestwie. Chce poznać opinie Polaków na temat przyszłego prawa pobytu obywateli Unii Europejskiej w Wielkiej Brytanii po opuszczeniu Wspólnoty. Pierwsze spotkanie odbędzie się już dzisiaj w Londynie.

Spotkania z Polakami organizują ambasada Wielkiej Brytanii w Warszawie oraz brytyjskie ministerstwa. Pierwsze z nich odbędzie się już dzisiaj w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w dzielnicy Hammersmith w Londynie. Wezmą w nim udział przedstawiciele ministerstwa do spraw wyjścia z Unii Europejskiej oraz resortu spraw wewnętrznych. Przedstawią oni nowe przepisy dotyczące prawa pobytu obywateli Wspólnoty w Wielkiej Brytanii. Zaprezentowane zostaną również działania walki z przestępstwami na tle narodowym, jakie podjął brytyjski rząd po wzmożonych w ubiegłym roku atakach na polską społeczność. Takich spotkań ma być co najmniej trzy.

To odpowiedź rządu Wielkiej Brytanii na pojawiające się nieprawdziwe informacje oraz niepokoje Polaków związane z prawem ich pobytu na Wyspach. Jak zaznaczyła minister spraw wewnętrznych Amber Rudd, brytyjski rząd liczy na to, że wszyscy obywatele Unii pozostaną w Zjednoczonym Królestwie. Rejestracja na konsultacje w Londynie możliwa jest poprzez kontakt z Polskim Ośrodkiem Społeczno-Kulturalnym lub brytyjską ambasadą w Warszawie. Szczegóły dotyczące następnych spotkań będą podane w najbliższym czasie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj