fot. PAP/Leszek Szymański

Belweder: Spotkanie w ramach prac sekcji „Ochrona zdrowia” NRR

W Belwederze rozpoczęła się konferencja „Nic nowego bez nas. W poszukiwaniu modelu skutecznego wpływu pacjentów na system ochrony zdrowia w Polsce”.

Spotkanie ekspertów i środowisk pacjenckich otworzył prezydent Andrzej Duda.

W swoim wystąpieniu podkreślił, że pacjenci są podmiotem służby zdrowia. W związku z tym prezydent wyraził radość z udziału ich reprezentantów w debacie. Powiedział, że ich głos w dyskusji na temat opieki medycznej jest bardzo ważny.

– Mamy te miejsca, gdzie poziom jest naprawdę bardzo wysoki, gdzie jest poziom absolutnie światowy, jeżeli chodzi o ochronę zdrowia i opiekę medyczną, ale mamy też miejsca, gdzie poziom jest taki, jak gdyby czas zatrzymał się 30-40 lat temu. Mamy bardzo wiele do nadrobienia i dlatego potrzebne nam są takie spotkania oraz takie dyskusje, jak dzisiejsza. W jaki sposób to zrobić tak, żebyśmy dali radę z jednej strony sprostać oczekiwaniom pacjentów, ale z drugiej strony także od strony budżetowej, od strony finansowej dopiąć to wszystko, co możemy. Impuls w tym wszystkim jest niezwykle istotny. Dlatego ta dyskusja jest także dla rządzących, także dla mnie, który jestem częścią władzy wykonawczej, niezwykle ważna – akcentował prezydent Andrzej Duda.  

Konferencja odbywa się w ramach prac sekcji „Ochrona zdrowia” Narodowej Rady Rozwoju. Jest to gremium konsultacyjno-doradcze przy prezydencie. Składa się z 9 sekcji – oprócz sekcji zdrowia istnieją także m.in. sekcje edukacji, bezpieczeństwa, gospodarki, kultury i nauki.

RIRM/TV Trwam News

drukuj