Będziemy świętować w Polsce i w Rzymie

Nie tylko w Rzymie będziemy mogli wspólnotowo przeżywać kanonizację Jana Pawła II. Na placu Piłsudskiego w Warszawie już dziś o godz. 19:00 rozpocznie się modlitewne czuwanie. Natomiast w niedzielę od godziny 10.00 na telebimach warszawiacy będą mogli  oglądać transmisję z Mszy św. kanonizacyjnej.

Nawet 200 tysięcy wiernych, nie tylko z Polski,  może przyjechać do Sanktuarium Bożego miłosierdzia w Łagiewnikach. O godz. 21:00 rozpocznie się dziś całonocne czuwanie. O północy ks. bp. Damian Muskus, biskup pomocniczy krakowski, będzie sprawował uroczystą Mszę świętą.

– Główne uroczystości w niedzielę zaplanowano na godzinę 10:00. To właśnie wtedy rozpocznie się w Watykanie kanonizacja Jana Pawła II. Łącząc się za pomocą telebimów trwać będziemy wspólnie na modlitwie. Po akcie kanonizacji i homilii Ojca Świętego Franciszka, tutaj,  w sanktuarium Bożego Miłosierdzia, rozpocznie się Msza św. dziękczynna za dar kanonizacji Jana Pawła II. Drugim takim bardzo ważnym punktem uroczystości w sanktuarium Bożego Miłosierdzia będzie Godzina Miłosierdzia – godzina 15.00. Zazwyczaj na ten czas gromadzą się tu tłumy pielgrzymów. W tym roku dziękować będziemy w sposób szczególny właśnie za kanonizację dwóch papieży – mówi Małgorzata Pabis, rzecznik Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie  – Łagiewnikach.

W niedzielenie popołudnie i wieczór w wielu świątyniach w całej Polsce rozbrzmi uroczyste Te Deum. Akcja Katolicka w Polsce z radością oczekuje na ten dzień.

To wielkie wydarzenie dla Kościoła powszechnego, w którego historie obaj tak mocno zostali wpisani – czytamy w oświadczeniu Akcji Katolickiej.

Halina Szydełko, prezes Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej podkreśliła, że bez wsparcia i modlitwy JP II droga do wyzwolenia od komunizmu byłaby wręcz niemożliwa. Przypomina, że to dzięki Ojcu Św. narodziła się z powrotem Akcja Katolicka.

– Dzięki Ojcu Świętemu w roku 1996 struktury zaczęły powstawać na nowo, Akcja Katolicka się odrodziła. Dlatego też teraz, kiedy zbliża się uroczystość kanonizacji (…), jest okazja, aby wyrazić naszą ogromną wdzięczność za te wszystkie lata, kiedy Ojciec Święty wspierał nas, kiedy tak często mówił o Akcji Katolickiej – nie tylko tej polskiej, ponieważ nasze stowarzyszenie istnieje na całym świecie – mówi Halina Szydełko.

Eucharystia podczas której Ojciec Św. Franciszek będzie kanonizował obu papieży rozpocznie się jutro o godz. 10.00 na placu św. Piotra w Watykanie.

Transmisja na antenie Radia Maryja i TV Trwam już od godz. 9:30.

RIRM

drukuj