fot. PAP/Paweł Supernak

B. Spychalski: Prezydent A. Duda jest gotów stanąć do debaty przed wyborami

Rzecznik prezydenta zapowiada, że Andrzej Duda jest gotów stanąć do debaty przed pierwszą turą wyborów prezydenckich.

Prezydent nie ma żadnego problemu z tym, żeby rozmawiać, debatować o programach; żeby debatować merytorycznie – powiedział dziś rano Błażej Spychalski na antenie Radia Plus. Jak dodał, prezydent „mówił wielokrotnie, że jest gotowy do tego, żeby debatować, żeby rozmawiać o programach”.

Rzecznik pytany, czy sztab wyborczy Andrzeja Dudy jest gotowy do rozmowy z innymi sztabami na temat debaty, odparł: „Jesteśmy otwarci”.

Te zapowiedzi skomentował dla Radia Maryja wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski.

– Pan prezydent Andrzej Duda świetnie wypadł w debatach pięć lat temu, ale nie dlatego chce tej debaty. Chce rozmawiać. Chce, żeby Polacy wiedzieli, z jakim programem idą kandydaci, co mają do zaoferowania. Z wielkim niepokojem wsłuchuję się w głos pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która mówi o wyprowadzeniu religii ze szkoły, o tym, że „500 plus” jest niepotrzebne. Dobrze, że pan prezydent zadał pytanie pani marszałek, czy jest za LGBT, wyprowadzeniem religii ze szkoły, za ograniczeniem programu prospołecznego „500 plus” – podkreślił wicemarszałek Senatu.

Kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska zadeklarowała, że weźmie udział w debacie, jeśli do rozmowy staną wszyscy kandydaci.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę 10 maja. Druga – jeśli będzie konieczna – dwa tygodnie później.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj