Austria: aresztowano podejrzanego o przygotowywanie zamachu

W Wiedniu aresztowano w piątek podejrzanego o działalność terrorystyczną – poinformowała austriacka policja, potwierdzając wcześniejsze doniesienia dziennika „Kronen Zeitung” na ten temat.

„W ubiegłych dniach nasiliły się sygnały o planowanym zamachu w stolicy” – przyznał rzecznik policji Thomas Keiblinger.

Podejrzany był obserwowany i około godziny 18. funkcjonariusze policyjnej jednostki specjalnej Cobra zatrzymali go w mieszkaniu przy ulicy Rotenhofgasse w dzielnicy Favoriten w południowej części Wiednia.

Informacje o możliwym zamachu otrzymano od zagranicznych służb wywiadowczych.

„Policja, Urząd Ochrony Konstytucji i Cobra współpracowały ściśle” – podkreślił Keiblinger.

Policja skierowała do ludności apel, by zachowywać czujność zwłaszcza w miejscach bardzo uczęszczanych oraz meldować o zauważonych podejrzanych przedmiotach – jak porzucone bagaże. Władze nie potwierdziły na razie podanej przez „Kronen Zeitung” informacji, że zatrzymany samodzielnie skonstruował ładunek wybuchowy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl