fot. flickr.com

Australia: 10 lat więzienia za modlitwę o nawrócenie homoseksualisty?

Władze w australijskim stanie Wiktoria przedstawiły projekt, który ma uznawać za przestępstwo działania mające na celu zmianę orientacji seksualnej gejów i lesbijek. Dotyczy to nie tylko medycznych terapii, ale także praktyk opartych na modlitwie. Przedstawiciele Kościoła alarmują, że ingerencje prawne zagrażają wolności religijnej.

Chrześcijanie są zaniepokojeni działaniami prawnymi, które wprowadzają władze stanu Wiktoria w Australii. Padają oskarżenia, że ustawa jest „najbardziej agresywnym atakiem na wolność wyznania w historii stanu Wiktoria”. Władze Kościoła zaznaczają, że odrzucają praktyki, w których stosuje się elementy opresyjne czy wręcz przemocowe i starają się współpracować z rządem w sprawi ochrony praw osób LGBT, ale „proponowane rozwiązania nie mogą być zaakceptowane”.

Każdemu, kto spróbuje stłumić lub zmienić czyjąś seksualność lub tożsamość płciową, ma grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności lub grzywna w wysokości prawie 10 tys. dolarów, jeśli można udowodnić, że jego działania spowodowały trwałe konsekwencje.

Reforma uderzy nie tylko w religię, ale także w rodzinę. Będzie to dotyczyło m.in. rozumienia przemocy w najmniejszej jednostce społecznej. Jeżeli nowe prawo wejdzie w życie, za takową będzie uważana każda próba zmiany orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej członka rodziny. Ustawa zapewni narzędzia do podjęcia działań prawnych przeciwko swoim bliskim, np. rodzicom.

Łukasz Sośniak/vaticannews/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl