Aukcja uniemożliwia budowę wspólnej sieci LTE

Aukcja na sprzedaż kluczowej dla mobilnego internetu częstotliwości 800 MHz praktycznie uniemożliwia budowę wspólnej sieci LTE – informuje Ludwik Dorn. Poseł zwrócił się do premier Ewy Kopacz o odwołanie konkursu.

W liście do szefowej rządu pisze, że wybrany przez prezes UKE sposób rozdysponowania częstotliwości leży w interesie firm Orange i T-Mobile, które nie są zainteresowane budową wspólnej sieci.

Poseł wskazuje, że najefektywniejszym sposobem wykorzystania pasma 800 MHz jest budowa jednej sieci LTE w ramach czterech operatorów.

– Jeżeli pani premier nie podejmie żadnych działań i ta aukcja nie zostanie odwołana, to jakaś sieć LTE powstanie. Będzie miała ona jednak o wiele mniejsze pokrycie i pozostaną bardzo duże białe plamy, na których nie osiągnie się przepływności powyżej 30 Mb/s – powiedział Ludwig Dorn.

Ludwik Dorn zwraca też uwagę, że służby specjalne powinny zbadać jaką rolę w niekorzystnym dla interesu publicznego rozwiązaniu odegrał Witold D.

Dorn mówi, że dyrektor wykonawczy ds. korporacyjnych Orange, któremu postawiono zarzuty w związku z „infoaferą” odgrywał w tym procesie rolę nieformalnego konsultanta obecnego ministra Andrzeja Halickiego.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl