fot. PAP/EPA

Atak na Kościół

Wyprowadzenie religii ze szkół to jedno z głównych założeń kontrowersyjnego projektu dotyczącego tzw. rozdziału Kościoła od państwa, autorstwa Inicjatywy Polska. W niedzielę w uroczystość Objawienia Pańskiego – zgodnie z zapowiedzią liderki ugrupowania Barbary Nowackiej – odbędzie się prezentacja dokumentu. 

– To jest projekt, który pokażemy na konferencji prasowej w najbliższą niedzielę o godz. 12.00 – zapowiedziała w radiu RMF Barbara Nowacka ze stowarzyszenia Inicjatywa Polska.

Polityk nie chce religii w szkołach czy też zakłada brak jej finansowania w ośrodkach oświatowych. Domaga się także, aby państwo nie wspierało Kościoła na płaszczyźnie materialnej.

– Wydaje mi się, że jest to próba stworzenia na siłę tematu politycznego, grania na emocjach, wprowadzania kolejnego konfliktu do naszego społeczeństwa. Na szczęście pani Nowacka za dużo na tym nie ugra – podkreśla politolog Jarosław Komorniczak, który dodaje, że data ogłoszenia tego kontrowersyjnego projektu nie jest przypadkowa. Jutro bowiem przypada uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Święto Trzech Króli.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl