fot. TT/ARiMR_GOV_PL

ARiMR: do 30 września Koła Gospodyń Wiejskich mogą składać wnioski o dotacje

Koła Gospodyń Wiejskich mają czas do środy 30 września na złożenie wniosku o dotację na działalność – przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dotąd ponad 8,8 tys. kół wystąpiło o dofinansowanie na kwotę ok. 31 mln zł.

Jak wskazała ARiMR w komunikacie, w tym roku na wsparcie Kół Gospodyń Wiejskich przewidziano w budżecie państwa 40 mln zł.

„Do tej pory o dofinansowanie wystąpiło 8860 kół, wnioskując o łączną kwotę blisko 31 mln zł” – wskazała Agencja. Oznacza to, że nadal są dostępne środki, o które mogą aplikować koła.

„Na złożenie wniosku o dotację na działalność koła mają czas do środy 30 września” – przypomina ARiMR.

„Pierwszym warunkiem, by sięgnąć po dotację, jest zarejestrowanie koła w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonym przez ARiMR” – wyjaśniono. Obecnie figuruje w nim blisko 9,5 tys. tego typu organizacji – najwięcej w województwach wielkopolskim – 1414, lubelskim – 1216 i mazowieckim – 1209.

ARiMR przypomniała, że wysokość pomocy uzależniona jest od liczby członków koła.

„Wynosi: 3 tys. zł – dla koła liczącego nie więcej niż 30 członków, 4 tys. zł – jeśli koło liczy od 31 do 75 członków i 5 tys. zł – w przypadku, gdy koło tworzy ponad 75 osób” – wyjaśniono.

PAP

drukuj