fot. PAP/Andrzej Lange

Arabia Saudyjska zniosła zakaz importu polskiego drobiu i jaj, Singapur – wieprzowiny

Ministerstwo Rolnictwa poinformowało o zniesieniu przez Arabię Saudyjską zakazu eksportu z Polski mięsa drobiowego i jaj oraz produktów z nich. Z kolei Singapur zgodził się wznowić import wieprzowiny ze wskazanych zakładów mięsnych.

Jak podało MRiRW, Arabia Saudyjska zniosła ograniczenia eksportowe wprowadzone z uwagi na wystąpienie w Polsce ognisk HPAI – wirusa ptasiej grypy. Do Arabii Saudyjskiej można ponownie eksportować mięso drobiowe oraz produkty z tego mięsa oraz jaja i pozyskane z nich przetwory [więcej].

Ministerstwo Rolnictwa przekazało też, że Główny Lekarz Weterynarii poinformował o uznaniu przez Singapur regionalizacji ASF w Polsce oraz uzgodnienie wzoru świadectwa zdrowia dla wieprzowiny [więcej].  

Decyzja ta daje możliwość eksportu mięsa wieprzowego i wieprzowych produktów mięsnych w oparciu o zasady regionalizacji – podkreślił resort. Wznowiony może zostać eksport z zakładów zatwierdzonych przez właściwą służbę Singapuru – zaznaczyło ministerstwo.

Poinformowało też o sfinalizowaniu negocjacji dotyczących uzgodnienia wzoru świadectwa zdrowia na wywożone z Polski do Singapuru mięso wieprzowe i wieprzowe produkty mięsne z wyłączeniem konserw wieprzowych sterylizowanych.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl